Şarkıcı Halsey duyurdu! Kan kanseriyle savaşıyormuş

Gerçek adı Ashley Nicolette Frangipane olan ABD’li şarkıcı Halsey ile Türk senarist Alev Aydın’ın beş yıllık aşkı geçtiğimiz nisan ayında sürpriz şekilde bitmişti.

Ünlü çiftin, Temmuz 2021’de Ender Ridley adını verdikleri bir erkek çocukları dünyaya gelmişti. Pop yıldızı, ayrılık sonrası oğullarının tam velayeti için mahkemeye başvurmuştu.

“VÜCUDUM HAMİLELİĞİ KENDİ BAŞINA SONLANDIRAMAZDI”

2020 yılında DNA testi yaptırdığını ve yüzde 11 oranında Türk çıktığını söyleyen dünyaca ünlü şarkıcı, Vogue Dergisi’ne verdiği röportajda şu ifadeleri kullanmıştı:

24’üncü yaş günümden önce üç kez düşük yaptım. Kolaylıkla hamile kalabilmem ve hamileliği sürdürmekte zorlanmam acımasız bir ironi gibiydi. Düşüklerimden biri sonradan bakım gerektiriyordu, bu da kürtaja ihtiyacım olacağını söylemenin nazik bir yoluydu. Çünkü vücudum hamileliği kendi başına tamamen sonlandıramazdı ve tıbbi müdahale olmadan sepsis riskiyle karşı karşıya kalırdım. Bu işlem sırasında ağladım. Kendim için korktum, çaresizdim. Hayatımı tehdit eden hamileliği çaresizce bitirmem gerekiyordu.

HASTALIĞINI AÇIKLADI

ABD’li şarkıcı Halsey, son olarak, Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarında hayranlarına üzücü bir haber verdi. 29 yaşındaki şarkıcı, kan kanseriyle (lösemi) mücadele ettiğini ima etti.

“HAYATTA OLDUĞUM İÇİN ŞANSLIYIM”

Yıllardır lupus ile mücadele ettiği bilinen Halsey, bu kez paylaşımına, The Leukemia & Lymphoma Society (Lösemi ve Lenfoma Derneği) etiketini koydu.

Halsey, “Uzun hikayenin kısası hayatta kaldığım için şanslıyım. Kısa hikayenin uzunu bir albüm yazdım” diye ekledi. Söylentilere göre ünlü şarkıcı, albümünün adını The End (Son) koydu.

“YENİDEN CANLANDIRACAĞIM”

Sosyal medya hesabında hem hastanede tedavi görürken hem de şarkı söylerken çekilen görüntülerini paylaşan Halsey’in, “Yaşlı bir kadın gibi hissediyorum. Kendime iyileşmek için iki yıl veriyorum. 30’umda yeniden doğuyorum ve hasta olmayacağım, çok ateşli görüneceğim ve çok fazla enerjiye sahip olacağım ve 30’lu yaşlarımda 20’li yaşlarımı yeniden canlandıracağım” sözleri de dikkat çekti.

SAĞLIK SORUNLARI PEŞİNİ BIRAKMIYOR

Halsey, daha önce paylaştığı bir videoda Ehlers Danlos Sendromu, Sjogren Sendromu, Mast Hücre Aktivasyon Sendromu ile birlikte Postural Ortostatik Taşikardı Sendromu olduğunu söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir