Balinalar Temmuz Hazırlığına Başladı: Bu 3 Altcoin İstifleniyor!

Haziran ayının sonuna yaklaşırken ve Temmuz ayında potansiyel bir Spot Ethereum ETF‘sinin piyasaya sürülmesi beklentisiyle piyasa hareketliliği artıyor. Buna hazırlık olarak kripto balinaları bazı tokenleri biriktirmeye başladı bile. Balinaların radarına giren 3 altcoin dikkatleri çekiyor.

LidoDAO Token (LDO): Balinalar çantalarını LDO dolduruyor

Lido (LDO), Ethereum’un kilitli toplam değere (TVL) göre en büyük likit stake protokolü olan Lido Finance’in yönetim tokenı. LDO, yazı sırasında günlük grafiğinde kırmızı bölgede 2,35 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte, altcoin fiyatı geçen hafta yükseliş trendini sürdürdü. Önümüzdeki haftalarda spot ETH ETF’leri için bir S-1 kayıt başvurusu beklentisiyle, balinalar ETF’ler piyasaya sürüldüğünde bir fiyat artışı beklentisiyle LDO biriktiriyor.

LDO Besleme Dağılımı. Kaynak: Santiment

Elinde 1.000.000 ila 100.000.000 arasında token bulunduran LDO balinalarının sayısı geçen hafta %2 oranında arttı. Yazı sırasında, LDO balinalarının bu grubu 114 yatırımcıdan oluşuyor. Özellikle de 15 Haziran’da sayıları 111 adresle yılın en düşük seviyesine geriledi. Ancak, birkaç hafta içinde spot ETH ETF’lerinin piyasaya sürülme olasılığıyla birlikte, bu balinalar geçen hafta LDO alımlarını artırdı.

Aave (AAVE): Altcoin, balina işlem hacminde artış gördü

Popüler bir merkezi olmayan kripto kredisi olan Aave’nin yönetim tokenı AAVE, balina işlem hacminde bir artışa tanık oldu. Geçtiğimiz ay, 10.000 ila 100.000 dolar arasındaki AAVE işlemlerinin günlük sayısı %128 oranında arttı. Benzer şekilde, 100.000 ila 1 milyon dolar arasındaki daha büyük işlemlerin sayısı da aynı dönemde %186 oranında artış gösterdi.

AAVE İşlem Hacmi. Kaynak: IntoTheBlock

Bir varlığın balina işlem hacmi yükseldiğinde, büyük holderların ilgisinin ve faaliyetinin arttığını gösterir. Bu durum genellikle bu yatırımcıların varlığın gelecekteki performansına güvendiklerinin bir işaretidir. AAVE son birkaç gün içinde talepte kayda değer bir artış gördü. Altcoin yazı sırasında 95,61 dolardan işlem görüyordu. Bu arada AAVE fiyatı 20 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın üzerinde duruyor. Bu önemli hareketli ortalama, bir varlığın son 20 işlem günündeki ortalama fiyatını ölçer. Bir varlığın fiyatı bu ortalamanın üzerine çıktığında bu, alım faaliyetlerinde bir artışa işaret eden bir boğa sinyalidir.

Toncoin (TON): Balina alımları TON’u geçen ay %15 yukarı itti

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, popüler mesajlaşma uygulaması Telegram’a bağlı kripto para birimi Toncoin (TON), son 30 günde %19 yükseldi. Altcoin son olarak 15 Haziran’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8,24 dolara tırmandı. Yazı sırasında TON 7,75 dolardan işlem görüyordu. Holderlar daha fazla ralli beklerken, TON balinaları birikimlerini artırmaya devam ediyor. On-chain veriler, 10.000.000 ila 100.000.000 token tutan TON yatırımcılarının sayısının son 30 günde %12 arttığını ortaya koyuyor. Yazı sırasında, TON holderlarından oluşan bu grup 7.319 adresten oluşuyor. Bu da token’ın piyasaya sürülmesinden bu yana en yüksek sayıya işaret ediyor.

TON Arz Dağılımı. Kaynak: Santiment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir